Alışveriş ve İade Koşulları

Alışveriş yapmak için gereken adımlar

1. Öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olabilmek için "ÜYE OLUN" veya "Yeni Üyelik İçin Tıklayın" linklerini kullanabilirsiniz.

2. Almak istediğiniz ürünleri miktarını belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3. Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

4. Sepetinizdeki ürünler  kredi kartı ile peşin ödeme , kredi kartı ile taksitli ödeme, havale ile indirimli ödeme ile alabilirsiniz. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Satın Al" butonuna tıklayın.

5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketlerinden müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

Erol Kundura
Erol Ayakkabı Çanta Kemer Ltd. Şti.
e-magaza@erolkundura.com.tr

 
İade Koşulları

Satın almış olduğunuz ürünü;ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla  iade edebilirsiniz.
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade almayacak ve bedeli iade edilmeyecektir.
İade formunu doldurarak, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde ürün(ler) ve fatura ile birlikte geri göndermelisiniz.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Bu şartlara uymayan iadeler kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün , iade kargonuz bize ulaştığında  e-posta ile bilgi verilecektir.
İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra  kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler iki iş günü içerisinde , Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde bankaya iletilmektedir. Geri ödemeniz bankanız tarafından kredi kartınıza yapılır.Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır.Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Yurt Dışı Siparişleriniz için , kredi kartı ile veya havele ile ödeme işleminizi yaptıktan sonra , ilgili kargo firması   gönderi ücretini tarafınızdan tahsil edecektir.Yurt Dışı kargo bedelleri Gönderilen Ülkeye göre değişmektedir.

Yurt Dışına gönderilen ürünler  iade edilmek istendiği taktirde , kargo bedeli tarafınıza yansıtılacaktır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

Yukarıda yazılan iade şartlarının dışında fırmamızın iade özel koşulları aşağıdaki gibidir.

Firmamızda satılan Abiye kategorisi altında bulunan Ayakkabı Sandalet Çizme Bot teslim tarihinden ve saatinden sonra en geç 2 gün içerisinde ;  Abiye Çanta (Portföy, Gece Çantası, Aksesuar nitelikli Çantalarda ) yine teslim tarih ve saatinden itibaren en geç 1 gün içerisinde iadesi yapılması gereklidir.

Kargo görevlisinin gözetiminde (Kargo yolu ile oluşacak hasar tahribat vb durumların oluşması ve tesbit edilmesi hususuna artı olarak) bahsi geçen ürünlerin renk beden olarak uygunsuz bulunması ve beğenilmemesi firma olarak defolu yollandığı şüphesi oluşması halinde yine aynı kargo görevlisinin  gözetiminde  gönderim adresine geri yollanması şartı ile iade ürün elimize geçtiği anda ödeme şeklinize göre iadenizin yapılacağını garanti ederiz.

Abiye ürünler hakkındaki şartlara uyulmaması halinde iade süresinin geçirilmesi, iade süresinde yapılması fakat kullanıldığına dair işaretlere rastlanır ise ürünün kullanıldığına dair Umum Ayakkabı ve Çantacılar Odası tarafından tayin edilen bilirkişi tarafından zabtı tutularak iade edilmek istenen ürün alıcının adresine kargo bedeli kendisi tarafından ödenmek üzere  geri yollanır.

Erol Kundura
Erol Ayakkabı Çanta Kemer Ltd. Şti
e-magaza@erolkundura.com.tr

Yüklüyor...